עסק

וולס פארגו שילם 3 מיליארד דולר כדי לפתור את החקירה בחשבונות מזויפים

ביום שישי הסכים וולס פארגו לשלם 3 מיליארד דולר כדי ליישב חקירה פלילית ואזרחית ארוכת טווח שהובילה לכך שעובדי החברה פותחים מיליוני חשבונות בנק לא מורשים כדי להשיג יעדי מכירות לא מציאותיים.

מאז שעלה שערוריית החשבון המזויפת בשנת 2016, וולס פארגו שילם קנסות לרגולטורים הממלכתיים והפדרליים, ארגן מחדש את הדירקטוריון שלה ושני מנכ”לים ובכירים אחרים עזבו את החברה. אפילו אחרי ארבע שנים, המוניטין של וולס פארגו לא התאושש לחלוטין משערוריית המכירות.

התשלום בסך 3 מיליארד דולר כולל תשלום אזרחי בסך 500 מיליון דולר לנציבות ניירות ערך, שיחולק למשקיעים המושפעים מהתנהגותו של וולס.

“וולס פארגו סחר את המוניטין הרוויח שלו ברווחים לטווח קצר”, אמר עורך הדין האמריקני ניק חנה ממרכז קליפורניה.

לפני שפרץ השערוריה נחשב וולס פארגו למוניטין טוב בקרב הבנקים הגדולים. גורמים בבנק כינו את סניפיהם “חנויות”, שהייתה בעבר מדיניות של לקוחות וולס פארגו שמנסים להשיג מהחברה שמונה מוצרים פיננסיים.

מאחורי הקלעים, בכירי וולש הציבו יעדי מכירות אגרסיביים ולא מציאותיים. אל תוסיף יותר מדי מכסות לעובדי הבנק, מה שעלול להוביל לפעמים להתמוטטות בריאות הנפש ובסופו של דבר להוביל לכך שמערכת המכירות של וולס פארגו הציקה עובדים רבים. לדוגמה, רבים מלקוחותיו של וולס פארגו, בעיקר קשישים, נרשמים לבנקאות מקוונת כאשר הם אינם יכולים לגשת לאינטרנט.

התנהגותם של עובדי וולש פגעה בציוני האשראי של הלקוחות ועלתה להם כמה.

התיק שהוגש נגד וולס פארגו כיסה את התנהגותה של “מנהלת א ‘”, שתוארה כראש העסק הקהילתי של וולס פארגו וראש מחלקת הבנקאות האזורית בין השנים 2002-2017. קארי טולסטט מילאה תפקידים אלה בתקופה זו. . על פי נתוני משרד המשפטים האמריקני, טולסטד גילה בתחילת 2004 כי עובדים משתמשים בהונאה בכדי להשיג יעדי מכירות.

מנהל וולס פארגו כתב בהודעת דוא”ל בשנת 2004: “אני רק רוצה (מנהל א ‘) להיות מודע כל הזמן לנגע ​​הזה”.

“גב ‘ת’ורסטד תמיד פעלה בצורה סבירה וכנה, והניסיונות להפוך אותה לשעיר לעזאזל אינם הוגנים ואינם מבוססים,” אמרה עורכת דינה של טורסטה, אנו מנגי.

ההסכם עם משרד המשפטים כלל את וולס פארגו כחברה ויכול היה לתת אחריות על אנשים בגין הפרות של חוקי הבנקאות של משרד המשפטים האמריקני. מוקדם יותר השנה נקנסה אחת מנציבות התכנון הממלכתית לוויילס, משרד המפקח הכללי על תפקידו בסקנדל.

המנכ”ל לשעבר ג’ון ג. סטומף נקנס ב -17.5 מיליון דולר והסכים לאסור את ענף הבנקאות לכל החיים. OCC תבעה את טולסטד בגין תפקידה בסקנדל, ותבעה פיצויים בסך 25 מיליון דולר. פרקליטיו של טולסטד אמרו כי בכוונתם להילחם בתביעה.

המנכ”ל הנוכחי של וולס פארגו, צ’רלי שארף, החל לעבוד לפני מספר חודשים והוא ידוע לשמצה בפתרון כל הסוגיות המשפטיות של הבנק. הוא הצהיר בבוטות שמה שהבנק עשה תחת ניהול קודם לא היה מקובל.

“בהצהרה, ערכיו המוקועים של וולס פארגו הם גסות רוח ואי עקביות תרבותית מוחלטת, והם מהווים את ליבת ההתנחלויות של ימינו, שהביאו לכך.

למרות הערותיו של שפר, הבעיה בוויילס נותרה בלתי פתורה.

וולס פארגו שבסיסה בסן פרנסיסקו מושעה על ידי הפדרל ריזרב, שהגביל את הצמיחה או הרחבת נכסי הבנק עד שהבנק הפדרלי מאמין שוויילס פתר את כל הבעיות התרבותיות שלו. המבחן החל לפני שנתיים והוא צפוי להימשך שנה בלבד, ללא שום אינדיקציה שהוא יסתיים בקרוב.

בנוסף, ההסדר של 3 מיליארד דולר אינו מתייחס לנושאי ביטוח הרכב והמשכנתא של הבנק שהתרחשו שנים לאחר שערוריית המכירות. סוגיות אלה נחקרות על ידי רשויות המדינה והפדרציה.

בתוך כך, הוועדה לשירותים פיננסיים של הבית אמרה ביום שישי כי היא תקיים דיון של יומיים בחודש הבא בו היא מודיעה על ממצאי חקירתו על עמידתו של הבנק בצו רגולטורי שהוצא לאחר השערוריה. מהוועדה נמסר כי שאף ובכירים אחרים בכוונתם להשתתף בדיון.

יו”ר נציבות מדינת קליפורניה, מקס ווטרס, מסר כי “למרות ההסדר שהושג היום, השימוע וחקירת הנציבות יראו בבירור כי הבעיות של וולס פארגו טרם נפתרו.

Show More
Back to top button
Close