עסק

בריסל מפלה את מליה על בסיס מוצא

הנציבות האירופית (EC) הודיעה ביום שישי כי תטיל קנס של MeliáHotel קנס בסך 6.68 מיליון יורו, העוסק בפלחי שוק המפלים לקוחות על פי מקום מגוריהם. לפי סוכנות Effe, נוהג זה מפר את כללי התחרות האירופית. בכירי הקהילה אמרו בהצהרה: “מחקירת הנציבות עולה כי מליה התקשרה עם סוכנויות נסיעות כדי להגביל מכירות אקטיביות ופאסיביות של אירוח במלונות. הפרות קבוצת מלונות מלקורן התרחשו בשנים 2014 ו -2015 בגלל תלונות צרכנים עבור “אירופה כולה” החלו בשנת 2017. עם זאת, מקרים אלה הם בעיקר הסתייגויות מצד מדינות הים התיכון.

נציבות הבחירות מעריכה כי מליה הגיעה להסכמים עם מספר סוכנויות נסיעות וקבעה כי “החוזה תקף רק להזמנות עם לקוחות במדינות מסוימות.” הוראות אלה מונעות מהצרכנים במדינות החברות האחרות להזמין מלונות במחירים נמוכים יותר מאזרחים אחרים, מכיוון שהם לא רואים את כל מקומות הלינה הזמינים. ועדת הבחירות הסבירה: “הסכמים אלה עשויים לבזר את השוק היחיד באירופה מכיוון שהם מגבילים את החופש של סוכנויות הנסיעות למלונות בכל המדינות.” קבוצת המלונות, אף שהכירה בעובדות ובפשעים שביצעו, עבדה עם מנהלים. הקנסות הכוללים על שיתוף פעולה בכוח הופחתו ב -30%, “יותר מחובתם החוקית לעשות כן.”

מליה
בהצהרה נמסר כי “כחברה שאחראית ומחויבת לשקיפות, ציות וממשל טוב, אנו מאמינים כי אישור זה יעודד אותנו ואת האזור בכללותו לעמוד בתקנות בסביבה האירופית”. מליה אמרה כי החקירה יזמה נהלי ציות פנימיים כדי להבטיח שכל חוזיה “עומדים במלואם” בכללי התחרות.

חברת Mallorcan היא חברה גדולה באזור עם למעלה מ- 380 מלונות ברחבי העולם וסגרה בשנת 2018 עם רווח של 140 מיליון יורו.

Show More
Back to top button
Close