עסק

ארה”ב לוחצת על הרשויות האירופיות והספרדיות ב- Huawei לסגת לחלוטין מרשת ה- 5G שלה

ממשלת ארה”ב מפעילה לחץ על האיחוד האירופי, ובמיוחד על חברות טלקומוניקציה במדינות אלה, להדיר לחלוטין את Huawei מרשת 5G שלה, ולא רק מהליבה שלה. מפעילים רבים עושים זאת כבר חודשים.

רוברט סטריר, ארה”ב במשרד מזכירת המדינה לרשתות ומדיניות תקשורת ומידע בינלאומית, נפגש לאחרונה עם גורמים ספרדים ואירופים כדי להגן על עמדת וושינגטון ולהשתמש ב”אמינותם “של חברות כמו נוקיה, אריקסון ואחרות. לחץ על עשרים ושבע. עדיין סמסונג.

“אנו יודעים של- Huawei יש את ספקי הטכנולוגיה המתקדמים, האמינים והאמינים ביותר, כולל אריקסון, נוקיה וסמסונג. בארצות הברית אנו משתמשים בחברות אלה לפריסת 5G בעשרות ערים, כן.” שגרירות מדריד.

לטענתו “אין כל חוק” בסין
נציג ארה”ב אופטימי לגבי המסגרת הרגולטורית החדשה לערי סייבר ו- 5G שאושרה על ידי בריסל בינואר האחרון. למרות שתקנות אלה אינן ברורות ל- Huawei, היא אוסרת על כניסה של ספקים הנחשבים ל”סיכון גבוה “למחוזות מסוימים.

אבל זה לא מספיק לוושינגטון. כתוצאה מכך מבצעת סטרל ביקור רשמי באירופה כדי לחזק את הקשרים עם חברות סיניות. בשבוע שעבר הוא השתתף בוועידת הביטחון במינכן, בה שהה בפורטוגל בתחילת השבוע וכעת בספרד, ונפגש עם המגזר הפרטי, רגולטורים ואנשי תפקידים, כולל משרד הכלכלה והטרנספורמציה דיגיטלית וענייני חוץ. מקרה

שטרל אמרה כי “בסין אין שלטון חוק ואין מערכת שיפוט עצמאית. המפלגה הקומוניסטית הסינית יכולה להורות לספקים כמו Huawei או ZTE לנקוט בפעולות שאינן האינטרס של אזרחי ספרד או העולם”.

“זה לא מספיק כדי להוציא אותם מה’גרעין ‘”.
כשנשאל כמה טלסקופים החליטו להדיר את Huawei מחלקים רגישים של הרשת (המכונה ליבות או “ליבות” בלבד), שטרל ציין שזה לא מספיק וושינגטון לא השיגה את ההתחייבות של Huawei באופן מלא מהרשת. הופסק מכיוון שמפלגות שאינן ליבה עדיין “מחשבות” ולכן הן מקור ל”חולשות פוטנציאליות “.

שטרל אמרה כי “זה לא מפעיל התקשורת, זו הממשלה שמקבלת את ההחלטות החשובות לביטחון לאומי.

מצד שני, נציג ארצות הברית אמר שאם מדינות יחליטו להשתמש ב”טכנולוגיה מדהימה “ברשתות 5G שלה, זה יסכן את יכולתה של וושינגטון לשתף מידע ב”דרגה העליונה”.

שטרל אמרה כי “זו תוצאה מצערת מכיוון שאיננו יכולים לסכן את המידע החשוב שלנו לביקור של המפלגה הקומוניסטית הסינית.

Show More
Back to top button
Close